Síla ranní rutiny pro den, který vás posune!

“Vyhraj ráno, vyhraj celý den!”

Tuto větu uslyšíme v mnohým motivačních videích a naleznete ji v nejrůznějších podobách také v rozhovorech s nejúspěšnějšími lidmi na světě. Je ovšem ranní čas pro člověka tak důležitý, nebo vám jen stačí každý den vyskočit z postele, proběhnout koupelnou a pospíchat do práce?

Ačkoli se to na první pohled nemusí zdát, ráno je ve skutečnosti jediná část dne, kdy jsme schopni si vyhradit delší časový úsek před tím, než se dostaneme do víru dennodenniho shonu a přívalu informací ze všech stran. A tento časový úsek bychom měli věnovat něčemu smysluplnému, co přináší především prospěch naší duševní pohodě či tělu a pomáhá rozvíjet naší osobnost.

Cvičení nebo jazyky? Je na vás, pro co se rozhodnete!

Cvičení nebo jazyky? Je na vás, pro co se rozhodnete!

Začali jste se učit angličtinu, abyste se byli dobře připraveni na zahraniční jednání? Ráno je právě ideální čas na to, abyste se jí (nebo jakémukoli jinému jazyku) věnovali! Zopakujte si věci, které jste se dozvěděli na kurzu, přečtěte si článek na internetu, poslechněte si krátkou nahrávku, abyste si zlepšili porozumění mluvenému projevu nebo se naučte pět slovíček!

Nebo jste se zařekli, že budete pravidelně cvičit? I na to je ráno skvělá doba. Můžete si vytvořit vlastní rutinu na každý den nebo každý druhý den a vůbec nezáleží na tom, zda se rozhodnete dělat jógu nebo běhat. Sami budete překvapeni, že pozitivní změny se dostaví za pár dní v podobě soustředěnosti a většího množství energie po celý zbytek dne. Nemluvě o tom, že vám ranní cvičení nastartuje metabolismus.

Ach, ta snídaně….

Když už mluvíme o nastartování energie na úspěšný den, nemůžeme nezmínit snídani. O důležitosti snídaně slýcháte všude a neustále,tak si to ještě jednou připomeňme. Kvalitní a plnohodnotná snídaně má skutečně vliv na vaši celodenní psychickou pohodu.

Zažíváte někdy takové ty pocity totálního vyčerpaní například po obědě nebo kolem druhé třetí hodiny odpolední? Nebo naopak míváte nepřirozeně velký hlad už třeba v půl jedenácté, kdy je do oběda ještě nedohledno? Oba tyto jevy mohou být způsobeny právě vynecháním snídaně nebo jejím nesprávným složením.

Jak si na sebe ráno tento vzácný čas najít??

Asi to neuslyšíte rádi, ale skutečně jediným relevantním řešením je vstát dříve. Co tím přesně myslím? Nejde ani tak o to vstát v určitý čas, ale vstát dříve než ostatní (členové vaší rodiny, ale třeba lidi z práce, pokud pracujete na dálku a ráno vám začínají chodit zprávy) a také vstát o dost dříve, než se vydáte na cestu jednání nebo do kanceláře. Musíte odcházet z domu po osmé? Ideální je pro vás vstávat nejpozději v šest - zvažte, že je třeba připravit snídani, v klidu si projít svoji rutinou a možná také bude užitečný čas na ostatní členy domácnosti! Posílíte tím dobré vztahy v rodině a rodina vám to určitě ráda jindy vrátí.

Co naopak ráno nikdy nedělat?

  
Otevřít telefon jako první věc po probuzení! Podle odborníků je toto jeden z nejhorších návyků dnešní doby a měli byste se mu bezpodmínečně vyvarovat! Žádné sociální sítě, žádný messenger a žádné emaily z práce. Začátek rána by měl patřit jen vám.
  
Udělat si ze svojí ranní rutiny jen další náročnou čas dne. Pokud se během dvou hodin chcete stihnout nasnídat, osprchovat, zacvičit, přečíst alespoň jednu kapitolu z odborné knížky, namalovat, udělat svačinu dětem a vypravit je do školy, rozhodně neočekávejte pohodové ráno! Je naprosto nezbytné se nepřeceňovat!
  
Snažit se zorganizovat svoje ráno podle někoho jiného. Kamarád/ka toho stíhá opravdu hodně a vy si připadáte málo výkonní? Rozhodně se jí nechtějte podobat! Vždyť každý jsme jiný. Tímto v sobě akorát vytváříte další negativní pocit nedostatečnosti.

Ranní rutiny několika slavných a úspěšných - pojďte se inspirovat!

Tony Robbins je mistr disciplíny! Říká, že pokud nemáte ráno ani deset minut najít si čas pro sebe, tak vůbec nemáte život! V této krátké chvíli se Tony Robbins věnuje hlavně meditaci, správnému dýchání a také uvědomování si, za co je vděčný.

Tim Ferris zase lpí na ustlání své postele! Věří tomu, že by si měl člověk udělat pořádek hned po probuzení. Následně se taktéž věnuje meditaci.

Oprah Whitney zase kombinuje meditaci s intenzivním cvičením na běžeckém pásu. Bývalý americký prezident Barack Obama vstává minimálně o dvě hodiny dříve, než začíná jeho oficiální program, což mu dovolí soustředit se na cvičení. Překvapivě nepije kávu, ale zelený čaj.

A v neposlední řadě známý leader firmy Apple Steve Jobs měl velmi jednoduchou ranní rutinu - ustlal si postel, osprchoval se, podíval se na sebe do zrcadla a řekl si: “Kdyby byl dnešek mým posledním dnem, dělal bych to, co mám dnes naplánované?”

Sami vidíte, že v případě ranní rutiny jednoznačně převládá rčení, že v jednoduchosti je síla! Vyzkoušejte některý z našich tipů nebo se inspirujte rutinou slavných osobností. Není to o tom, abyste se ráno probudili a převrátili svůj život vzhůru nohama, odešli z práce a odstěhovali se ze země. Ranní rutina by měla především sloužit k uvědomění si sebe sama, svých hodnot a svého životního poslání!

Rádi od vás uslyšíme, jak vypadá vaše ranní rutina nebo co byste doporučili ostatním!

Těšíme se na vaše odpovědi na nebo na Facebooku.

  Sdílej článek přátelům, pomůžeš tak našemu portálu.
Zobrazeno: 652x      Vloženo: 13.02.2019 Autor: Tým PORTÁLU ROZVOJE
NECH SI ZASÍLAT NOVINKY!
Posíláme nové články a tipy na zajímavé kurzy.
CHYBÍ TI TU NĚCO?
Rádi se inspirujeme tvými návrhy.
NÁŠ TÝM
Naši práci děláme s vášní
Tým ALFA SOFTWARE
Tým ALFA SOFTWARE
SPOJ SE S NÁMI
Facebook
Facebook
Instagram
Instagram
Linked In
Linked In
Vítejte v prostoru pro rozvoj lidského potenciálu. Nabízíme firmám vzdělávání pro zvýšení odbornosti jejich zaměstnanců, ale také inspiraci pro podnikatele a zájemce o podnikání i osobní rozvoj. Najdete u nás kurzy, které vám pomohou zvýšit úroveň vašich znalostí a dovedností a najít cestu k vlastnímu úspěchu.
Vítejte v prostoru pro rozvoj lidského potenciálu. Nabízíme firmám vzdělávání pro zvýšení odbornosti jejich zaměstnanců, ale také inspiraci pro podnikatele a zájemce o podnikání i osobní rozvoj. Najdete u nás kurzy, které vám pomohou zvýšit úroveň vašich znalostí a dovedností a najít cestu k vlastnímu úspěchu.